Aile Yaşam Tipi Çadırlar

Aile Yaşam Tipi Çadırlar, genellikle afet sonrası barınma için kullanılır. 

İskelet Aksamı : Galvanizli sacdan, çadır yapı modeline göre özel ebatlarda üretilmiş içi ve dışı galvanizli profil boru kullanılmaktadır. Çadır yapılarımız de-monte sistem olup, kurulması ve başka yere nakledilmesi kolaydır. Modeline göre, iskeleti oluşturan parçalar, geçme veya flanşlar yardımıyla fiber somunlu cıvata ile birleştirilmektedir. 

Yalıtım Malzemeleri : Çadır yapılarda kullanılacak olan yalıtım malzemesi, öncelikle kullanım amacına göre, daha sonra ise çadır yapının kullanılacağı bölgeye göre değişkenlik gösterir. Burada önemli olan, kullanılacak yalıtım malzemesinin orijinal ham maddeden üretilmiş olması ve içerisinde geri dönüşümden üretilmiş maddeler bulunmamasıdır. Bu özellikte bir yalıtım malzemesi size uzun yıllar sağlıklı ve uygun bir ortam sağlayacaktır.

Havalandırma : Çadır yapılarımızda havalandırma amacıyla, yuvarlak galvanizli sac baca veya mahya sistemi kullanılmaktadır. Kullanım amacınıza ve çadır yapının kullanılacağı bölgenin durumuna göre her ikisi de tercih edilebilir.

Pencere : Çadır yapılarımızın gövde kısmına fiber tüllü, cırtlı branda kapaklı pencere sistemi veya profil çerçeveli, üzeri branda kaplı pencere sistemi uygulandığı gibi, camlı PVC doğrama pencere sistemi de uygulanmaktadır. PVC doğrama pencere sistemi ile çadır yapının daha aydınlık olması ve iç havasının daima temiz kalması sağlanmaktadır.

Kapılar : Çadır yapının modeline ve genişliğine bağlı olarak, kullanım amacınıza en uygun ölçülerde içi ve dışı aynı oranda galvanizli profillerden imal edilir. İsteğe bağlı olarak büyük kapıların içine servis kapısı, çadırın yan kısmına ilave kapı uygulaması yapılmaktadır.

YALITIM OPSİYONLARI

İzofelt : İçeriğinde geri dönüşümden elde edilen madde içermeyen, bakteri barındırmayan, koku yapmayan, %100 polyester, nem hapsetme kapasitesi yüksek, çabuk kuruma özelliğine sahip, 500 gr/m² ağırlığında, uzun ömürlü, beyaz renkli yalıtım malzemesidir. 

Camyünü : Bir yüzeyi alüminyum folyo kaplı 5 cm ve 10 cm kalınlıklarında, piyasada İzocam ve Knauf marka olarak satışı yapılan yalıtım malzemesidir.

Bizofol ABA : Her iki yüzeyi alüminyum folyo kaplı, arasında hava kabarcıklı naylon bulunan, 210 gr/m² ağırlığında, uzun ömürlü yalıtım malzemesidir. Barınma, şantiye, yemekhane, depo amaçlı çadır yapılarda tek başına uygulandığı gibi üretim çadırlarında İzofelt veya camyünü ile birlikte uygulanır.

Astar Brandası : Orijinal ham maddeden üretilmiş, çadır kullanıma amacına göre m² ağırlıkları değişen, ham maddesi polietilen veya polipropilen olan, yıkanabilen, bakteri barındırmayan çadır yapı malzemesidir.

Son Kat Branda : Çadır yapının en üst kısmında kullanılır. Alev yürütmez, UV (zararlı güneş ışınlarına karşı koruma) Katkılı, 1100 dtex, 650 gr/m², kopma ve yırtılma mukavemetleri yüksek, canlı yaşamına uygunluk sertifikalı, bakteri barındırmaz, koku yapmaz, hava ve su geçirmez PVC brandadır. Birleştirme işlemi yüksek frekanslı robotlar yardımıyla yapılır. Çadır yapılarımızda kullandığımız brandaların üretim sertifikaları sizlere sunulmaktadır. Siz de ısrarla bu sertifikaları isteyiniz.

Full İzole : Çadır yapının ön ve arka kısımlarına (alın kısımları) yalıtım malzemesi uygulaması yapılır. 1.kat PVC branda, 2.kat Bizofol ABA, 3.kat ise son kat brandadan oluşur. Bu özellik çadır yapının tam yalıtımlı olmasını sağlar. Özellikle ısı ve nem kaybının en aza indirilmesi gereken durumlarda mutlaka özellik olarak istenmelidir.

Galeri